ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸
کاربران آنلاین:
2
کل بازدیدها:700659
خانه » صوت » سخنان حجت الاسلام دهنوي درباره ملاک های انتخاب همسر+زندگینامه حجت الاسلام دهنوی
سخنان حجت الاسلام دهنوي درباره ملاک های انتخاب همسر+زندگینامه حجت الاسلام دهنوی

سخنان حجت الاسلام دهنوي درباره ملاک های انتخاب همسر+زندگینامه حجت الاسلام دهنوی

سخنان حجت الاسلام دهنوي درباره ملاک های انتخاب همسر

سخنان حجت الاسلام دهنوي درباره ملاک های انتخاب همسر۱

 

 

سخنان حجت الاسلام دهنوي درباره ملاک های انتخاب همسر۲

 

 

سخنان حجت الاسلام دهنوي درباره ملاک های انتخاب همسر۳

 

 

سخنان حجت الاسلام دهنوي درباره ملاک های انتخاب همسر۴

 

 

سخنان حجت الاسلام دهنوي درباره ملاک های انتخاب همسر۵

زندگی نامه حجت الاسلام دهنوی

من متولد ۱۳۴۰ هستم  و در بیست و سه سالگی ازدواج کردم و درسم را در نیشابور تمام کردم و به قم مشرف شدم و پایه سوم حوزه را که تمام کردم ، به شهرمان برگشتم و اقدام به ازدواج کردم . اهل نیشابور هستم .  نحوه خواستگاری من خیلی عادی و بر اساس اعتقاداتی که داشتم بود . من قبل از ازدواج با همسرم آشنا نبودم و در همان مراسم خواستگاری ایشان را دیدم .

ازدواج ما خیلی ساده بود و شرط اول ازدواج من این بود که با خانم سیده ازدواج کنم زیرا به حضرت فاطمه (س) ارادت خاصی داشتم . دوست عزیزی خانواده محترمی را به ما معرفی کردند . و طبق آداب و رسوم ما به همراه خانواده مان به خواستگاری رفتیم .

الحمدلله زندگی خوبی هم داریم . من فقط یکبار به خواستگاری رفتم . که به ازدواج منتهی شد . یک جلسه با همسرم صحبت کردم و بعد جواب مثبت گرفتم .

 

سوال می کنند که حرفهایی که امروز شما می زنید ، در آن موقع چقدر به آن عمل می کردید ؟

من از اول چون معتقد به این عقاید بودم البته نه به این شدت ، به آن عمل می کردم . اول خواستگاری را بر اساس رسم و رسوم انجام دادم و خانواده ملاک مهمی برای من بود . اصالت و دیانت برای من مهم بود . آن موقع همسر من دیپلم بودند و من پایه سوم حوزه بودم . البته بعدا اجازه دادم خانمم  تحصیلاتش را ادامه دهد و الان شانزده سال است که دبیر در دبیرستان قم هستند . و خودمم هم رشد کردم تا این فاصله تحصیلات باشد و از نظر سنی ایشان پنج سال از من کوچکتر بودند . در آن زمان من یک ساعت با ایشان صحبت کردم . و البته پدر خانم من ناراحت شدند از این صحبت طولانی ولی به این جهت که من طلبه بودم ، سخت نگرفتند.

 

شما در ازدواج سخت گیری می کنید یا خیر ؟

خیر ما سخت گیری نمی کنیم . این سوالها که ما می گوییم بستگی دارد که هر کدام به درد چه کسی بخورد و همه سوالها را نباید از همه بپرسیم . من بیشتر در مورد ویژگی شغل طلبگی صحبت کردم و سختی شغلم را گفتم . مثلا وقتی من این خانواده را پیدا کردم دیگر نپرسیدم شما نماز  میخوانید یا نه زیرا مطمئن بودم و بیشتر بحث محور من همان شغلم بود . تحقیقات اولیه و قرائن برای من کافی بود و سخت گیری نکردم .

 

انصافا چقدر در زندگی موفق هستید و رمز این موفقیت یا  مشکلات در چیست؟ لطف کنید شعار گونه صحبت نکنید .

من با لطف و عنایت خدا در زندگی موفق هستم و این موفقیت را مدیون همسر خوب  می دانم . آرامشی که امروز در زندگی دارم و می توانم به مردم خدمت کنم ، مدیون همسرم هستم . یک خانم سیده ، مهربان ، عطوف ، وفادار ، سازگار و قانع دارم وهر وقت خدا می خواست فرزندی به ما عنایت کند می گفتم خدا کند به شما برود و اثر ژنتیک هم موثر است . ازدواج را جدی بگیرید.

 

آقای دهنوی چند فرزند دارید و آیا ازدواج کرده اند یا خیر ؟

سه فرزند دارم . دختر بزرگم  بیست و شش سال و متاهل هستند و یک دختر دارند . پسر من تقریبا بیست و دو سال دارد  و دانشجوی مهندسی دریا هستند و مجرد هستند و یک دختر کوچک ۶ ساله بنام نفیسه زهرا دارم . من تمام این چیزهایی که در بحث هایمان بوده در ازدواج دخترم پیاده کردیم . داماد اصلا شغل نداشتند چون دانشجو بودند و می دانستیم بی کار نمی ماند فقط دیانت طرف برای مان مهم بود . من تمام صحبتهایی را که می کنم ، برای ازدواج دخترم انجام داده ام .

امتیاز 3.50 ( 2 رای )

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است