مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
کاربران آنلاین:
3
کل بازدیدها:677867
خانه » روانشناسی » روانشناسی بالینی » آيا ما نياز به مشاوره داريم؟ (چه کسانی نیاز به مشاوره دارنند؟)
آيا ما نياز به مشاوره داريم؟ (چه کسانی نیاز به مشاوره دارنند؟)

آيا ما نياز به مشاوره داريم؟ (چه کسانی نیاز به مشاوره دارنند؟)

آيا ما نياز به مشاوره داريم؟

تمامي رابطه ها خواه ناخواه با سختي هايي مواجه خواهد شد. موفقيت  شما در لحظات سخت بستگي به آن دارد که چگونه اين دوران را که تفاوت بين با هم بودن و جدا شدن است اداره کنيد.

بسياري از زوجين بر اين باورند که تلاش دوطرفه و نزديکي آن دو به يکديگر باعث حل مشکل خواهد شد. برخي در اين باره موفق مي شوند اما بسياري از افراد نيز ترجيح مي دهند که به نزد مشاور خانواده  بروند.

زمان مناسب چه وقت است؟

يک مشاور مي گويد: جمله اي که اغلب از مراجعين خود مي شنوم اين است:«ما همه راه ها را امتحان کرده ايم و به اين نتيجه رسيده ايم که مشاوره  آخرين شانس ما است.»

مهمترين کار مشاوره اين است که به شما فرصت داده شود تا حرف هاي خود را بزنيد. مشاور به شما وقت کافي براي صحبت کردن، گريه کردن، فرياد زدن و يا فقط فکر کردن مي دهد.

 كارمشاور این است كه امید و شوق و توانایی مراجعه كننده  را برانگیزد . جوان را یاری كند تا مشكلات خویش را روشن ترببیند و از این راه به او كمك نماید.

راهنمایی و مشاوره ، كمك و یاری كردن به فرد است تا بتواند با علم و اطلاع ، تصمیمات درست بگیرد.

راهنمایی ، تفكر درباره این مطلب است كه چگونه می توان به انسان كمك كرد تا به درجه كمالی كه لایق آن است برسد. انسان ها به مثابه ی صندوق رمزند، گشودن كتاب روح و جلب همكاری آنها بیش از هر چیز آگاهی و ظرافت می خواهد.

هدف راهنمایی آن است كه انسان به یك نیروی خلاق تبدیل شود. زیربنای حیات انسان اندیشه است و دانشگاه كارخانه انسان سازی ، كانون فرهنگ سازی ، اندیشه سازی و تولید علم است . جامعه ای كه می خواهد زنده بماند باید مدام دگرگون شود و برای پرسش های تازه ی بی شمار، پاسخ های لازم را بیابد.

مشاوره فرصت مناسبي است که شما به کمک کسي که به عقايدتان احترام گذاشته و تشويقتان مي کند، بتوانيد از زاويه هاي گوناگون به مشکل نگاه کنيد.

بسياري از زوجين ، مشاوره  را براي زماني مي گذارند که ديگر بسيار دير شده است. سال ها و سال ها تلخکامي و رنجش بر روي هم انباشته شده و ترس از آسيب مجدد هرگونه شانس و اميدي را در تغيير شرايط موجود از آنان سلب مي کند.

اگر شما هم جزو کساني هستيد که هر کدام از موضوعات زير را تجربه مي کنيد، اکنون زماني است که بايد نزد يک مشاور خانواده برويد.

– زماني که با همسر  خود صحبت مي کنيد، به نظر مي رسد که مشت به ديوار مي کوبيد.

– مکالمات شما حالتي دَوَراني داشته و هرگز پاياني ندارد.

– پس از صحبت با او، احساس مي کنيد که خسته و حيران هستيد.

– شما بيش از چند دقيقه بدون اين که کار به فرياد زدن برسد نمي توانيد با هم صحبت کنيد.

– نگران هستيد که اگر موضوعي را پيش بکشيد، اوضاع بدتر شود.

– هيچ چيزي براي گفتن باقي نمانده است.

با هم به مشاوره برويم يا تنهايي؟

بهتر است که هر دو با هم به نزد مشاور برويد. تجربه نشان داده که اگر يکي از زوجين تصميم به مشاوره بگيرد، اغلب طرف ديگر هم از خود تمايل نشان مي دهد. اما اگر همسرتان از همراهي با شما سرباز مي زند، هنوز کارهاي زيادي وجود دارد که مي توانيد به تنهايي آنها را انجام دهيد. انجام تغييرات زيادي که مي تواند اثري مثبت بر روي روابط شما داشته باشد.

براي بسياري از زوجين راه حل ، بسيار نزديک به آنهاست اما آنان براي ديدن آن نياز به کمک نفر سومي دارند. شما حتماً شنيده ايد که «جنگل را به خاطر درخت ها نمي توان ديد.» خوب ، مشاوران آموزش ديده اند تا جنگل را پيدا کنند.

اولين و مهمترين کار مشاوره  اين است که به شما فرصت داده شود تا حرف هاي خود را بزنيد. مشاور به شما وقت کافي براي صحبت کردن، گريه کردن، فرياد زدن و يا فقط فکر کردن مي دهد. مشاوره فرصت مناسبي است که شما به کمک کسي که به عقايدتان احترام گذاشته و تشويقتان مي کند، بتوانيد از زاويه هاي گوناگون به مشکل نگاه کنيد.

اگر تا به حال مشاوره روابط خانوادگي را تجربه نکرده ايد، بهتر است زودتر اقدام کنيد و آن را به زماني که بسيار دير است موکول نکنيد.

 

آيا ما نياز به مشاوره داريم؟

 

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است