امام حسين(ع):اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
کاربران آنلاین:
3
کل بازدیدها:677859
خانه » سلامت » دانستنی ها ومهارت ها » نکته های ناب پزشکی (مصرف بادام زمینی، هفت خوراکی غیرلبنی، تنفس عمیق)
نکته های ناب پزشکی (مصرف بادام زمینی، هفت خوراکی غیرلبنی، تنفس عمیق)

نکته های ناب پزشکی (مصرف بادام زمینی، هفت خوراکی غیرلبنی، تنفس عمیق)

نکته های ناب پزشکی

مصرف بادام زمینی در دوران شیردهی مانع ابتلای فرزند به آلرژی می شود

👈 نتیجه یک مطالعه جدید نشان می دهد، مادران می توانند با مصرف بادام زمینی در دوران شیردهی از ابتلای فرزندان خود به حساسیت نسبت به بادام زمینی در سال های بعدی پیشگیری کنند.

💠 محققان کانادایی متوجه شدند که خطر ابتلا به آلرژی در کودکانی که مادران آنها در دوران شیر دهی آجیل مصرف کرده بودند و به کودکان خود نیز قبل از یک سالگی آجیل داده بودند، پنج برابر کمتر بود.

🔆مصرف بادام زمینی توسط کودکان تا قبل از یک سالگی، با کاهش خطر ابتلای آنها به حساسیت نسبت به این خوراکی در سنین دبستان ارتباط داشت و این تاثیر در میان کودکانی که مادران آنها نیز در دوران شیردهی بادام زمینی مصرف کرده بودند، بیشتر بود.

✅این نتایج تایید می کند که مصرف بادام زمینی در سال های اولیه دوران کودکی می تواند خطر ابتلا به حساسیت نسبت به آن را در سال های بعد کاهش دهد و نشان می دهد. که با تشویق مادران به مصرف بادام زمینی در دوران شیردهی می توان این خطر را در کودکانی که از شیر مادر تغدیه می کنند، بیشتر کاهش داد.

هفت خوراکی غیر لبنی حاوی کلسیم

👈 سازمان بهداشت انگلیس به افراد ۱۹ تا ۶۴ ساله توصیه می کند که روزی ۷۰۰ میلی گرم کلسیم مصرف کنند و شیر ، پنیر و خوراکی های لبنی از منابع اصلی هستند که برای تامین کلسیم بدن توصیه می شوند.

🔰اما به گفته یک متخصص تغذیه خوراکی های غیر لبنی دیگری نیز وجود دارند که دارای منابع خوبی از کلسیم هستند

🔆این خوراکی ها عبارتند از لوبیا سفید، پرتقال، بادام، ماهی ساردین، انجیر، سبزیجات دارای برگ سبز مانند کلم و بروکلی

ﭼﺮﺍ ﺗﻨﻔﺲ ‌ ﻋﻤﯿﻖ ﺑﺎﻋﺚ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺩﺭ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻣﯽﺷﻮﺩ؟

👈 ﺗﻨﻔﺲ ﻋﻤﯿﻖ، ﺁﺭﺍﻡ ﻭ ﻃﻮﻻﻧﯽ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﺪ ﺑﺎﻋﺚ ﺍﻓﺰﺍﯾﺶ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﻭ ﮐﺎﻫﺶ ﻫﯿﺠﺎﻧﺎﺕ ﻣﻨﻔﯽ ﺩﺭ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺷﻮﺩ . ﺑﻪ ﺗﺎﺯﮔﯽ ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ ﻣﺴﯿﺮﯼ ﻋﺼﺒﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﻐﺰ ﮐﺸﻒ ﮐﺮﺩﻩﺍﻧﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻓﺮﺁﯾﻨﺪ ﺭﺍ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﻣﯽﮐﻨﺪ .

💠 ﺩﺭ ﺁﺯﻣﺎﯾﺶ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪﻩ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﻣﻮﺵﻫﺎ ﻣﺤﻘﻘﺎﻥ ﻣﺪﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﺳﻠﻮﻝﻫﺎﯼ ﻋﺼﺒﯽ ﺭﺍ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﮐﺮﺩﻩﺍﻧﺪ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺧﻮﺷﻪ ﮐﻮﭼﮑﯽ ﺍﺯ ۳۵۰ ﺳﻠﻮﻝ ﻋﺼﺒﯽ ﺍﺳﺖ . ﺍﯾﻦ ﺳﻠﻮﻝﻫﺎﯼ ﻋﺼﺒﯽ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﯿﻦ ﺗﻨﻔﺲ ﻭ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻣﻐﺰ ﺭﺍ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ .

🔆ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺭﺳﯿﺪﻧﺪ ﺍﯾﻦ ﮐﺸﻒ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﺪ ﺭﻭﺯﯼ ﺑﻪ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﺩﭼﺎﺭ ﺣﻤﻼﺕ ﭘﺎﻧﯿﮏ ﻭ ﻭﺣﺸﺖ ﻣﯽﺷﻮﻧﺪ ‏( panic attacks ‏) ﮐﻤﮏ ﮐﻨﺪ .

ﺣﻤﻼﺕ ﭘﺎﻧﯿﮏ ﯾﮏ ﺩﻭﺭﻩ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺗﺮﺱ ﺷﺪﯾﺪ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺑﻪ ﻓﺮﺩ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺩﺭﻣﺎﻧﺪﮔﯽ ﻭ ﺣﺘﯽ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻣﺮﮒ ﺩﺳﺖ ﻣﯽﺩﻫﺪ ﮐﻪ ﻋﻼﯾﻢ ﺁﻥ ﺍﺳﺘﺮﺱ، ﺍﺿﻄﺮﺍﺏ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺷﺪﯾﺪ، ﺗﭙﺶ ﻗﻠﺐ، ﺩﺭﺩ ﺩﺭ ﻗﻔﺴﻪ ﺳﯿﻨﻪ، ﺳﺮﮔﯿﺠﻪ ﻭ ﺗﻌﺮﯾﻖ ﺍﺳﺖ.

نکته های ناب پزشکی

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است