ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
کاربران آنلاین:
1
کل بازدیدها:665148
خانه » کودک و والدین » تعلیم وتربیت » کدام باورهای غلط رابطه والدین با فرزندان را خراب می‌کند؟
کدام باورهای غلط رابطه والدین با فرزندان را خراب می‌کند؟

کدام باورهای غلط رابطه والدین با فرزندان را خراب می‌کند؟

کدام باورهای غلط رابطه والدین با فرزندان را خراب می‌کند؟

تامین تمامی خواسته‌های کودک به مرور زمان موجب می‌شود تا کودک برای چیزهایی که برایش فراهم شده ارزش و اهمیت قائل نمی‌شود و تصور می‌کند که این وظیفه والدین است که تمام خواسته‌های او را برآورده کنند.

او از این تمایل والدین سوء استفاده می‌کند و برای انجام هر کار خوب، از والدین باج می‌خواهد و در نهایت کودک صبور بودن و مقابله با ناکامی را یاد نمی‌گیرد.

🔰 پدر و مادرها چه خطاهایی را در رابطه با فرزندانشان انجام می‌دهند؟

۱️⃣ کودکان نباید والدین یا بزرگ‌تر های خود را مورد چون و چرا قرار داده و با آن‌ها مخالفت کنند البته همیشه حق با والدین نیست و در بسیاری از موارد در اشتباه هستند، به همین دلیل ممکن است برخی از مخالفت‌های کودکان نیز صحیح و به جا باشد.

وقتی کودکی به باورهای والدینش شک کند، شاید بی‌احترامی و بی‌ادبی از خود نشان می‌دهد، اما واقعیت این است که او فقط با تفکرات و تصورات والدینش مخالفت می کند.

 

۲️⃣ کودکان را مجبور به سکوت نکنیم ، والدین باید بدانند که سکوت فرزندشان نشانه رضایت او نیست. در چنین مواردی هیچ تغییر واقعی در فکر و ذهن کودک به وجود نمی آید و اختلاف عقیده او با والدین همچنان باقی می ماند.

 

۳️⃣ طریقه درست اندیشیدن را به کودکان مان بیاموزیم. برای آموزش درست اندیشیدن باید به کودک اجازه دهیم آنچه را که می خواهد بیان کند، زیرا فقط زمانی که باورها و عقاید کودک در معرض دید قرار گیرد می توانیم آن ها را بررسی و اصلاح کنیم.

 

۴️⃣ کودک را تشویق به دروغ گویی نکنیم والدین با منع کودک از اظهار مخالفت خود، در واقع او را ترغیب می کنند که دروغ بگوید.

 

۵️⃣ در صورت مخالفت کودک با عقاید ما حس گناه را در کودک تقویت نکنید نباید به کودک تلقین کنید که مخالفت او با والدین یا زیر سوال بردن افکار و تصورات آنها یک گناه است.

 

۶️⃣ بهتر است برای اصلاح طرز فکر کودک او را تشویق کنیم که از نیروی عقل و اندیشه ی خود بهره گیرد باورها و عقاید ارزشمند خود را مورد چون و چرا قرار دهد تا آن که بداند به چه علتی به این باورها و تصورات معتقد شده است.

 

کدام باورهای غلط رابطه والدین با فرزندان را خراب می‌کند؟

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است