بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
کاربران آنلاین:
2
کل بازدیدها:677857
خانه » علمی » ایا می دانید؟ » قربانیان خشونت (۲۷ درصد زنان تهرانی، قربانی خشونت شده‌اند/ زنان نباید در قبال خشونت سکوت کنند.)
قربانیان خشونت (۲۷ درصد زنان تهرانی، قربانی خشونت شده‌اند/ زنان نباید در قبال خشونت سکوت کنند.)

قربانیان خشونت (۲۷ درصد زنان تهرانی، قربانی خشونت شده‌اند/ زنان نباید در قبال خشونت سکوت کنند.)

قربانیان خشونت

بیست وهفت درصد زنان تهرانی، قربانی خشونت شده‌اند/ زنان نباید در قبال خشونت سکوت کنند.

🌐رئیس مرکز توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: ۲۷ درصد از زنان تهرانی ۱۹ تا ۴۹ ساله در پژوهشی که به تازگی در تهران توسط اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی انجام شده. اظهار کرده بودند که در یک سال اخیر مورد خشونت همسرانشان قرار گرفته اند.

🌐میزان خشونت جسمی شدید که منجر به ضرب و جرح در زنان شده ۱٫۴ درصد بوده است, همچین ۹ درصد از زنان خشونت عاطفی را به شکل خیلی زیاد و زیاد تجربه کرده اند و خشونت جنسی نیز در حدود ۵٫۴ درصد برآورده شده است.

🌐وی با اشاره به اینکه در تهران شیوع خشونت بین ۲۵ تا ۴۰ درصد اعلام شده است تصریح کرد: براساس مطالعات اولیه خشونت عاطفی بین ۵۰ تا ۶۰ درصد در پایتخت رواج دارد.

🌐 زنان ایرانی هنوز نمی دانند باید موارد خشونت را به کجا گزارش کنند و ممکن است نگاه فرهنگی و سنتی باعث شود آنان فکر کنند خشونت بخشی از زندگشان است که باید آن را تحمل کنند.

🌐انواع دیگری از خشونت وجود دارد که معمولا خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد. برای مثال خشونت عاطفی و کلامی نیز به همان اندازه مضر هستند و باید آنها را هم در بحث خشونت در نظر گرفت.

🌐این اتفاق درست نیست و زنان باید خشونت را اعلام کنند و دستگاه های متولی که پیگیر خشونت هستد نیز باید به دنبال احقاق حقوق این زنان باشند.

قربانیان خشونت

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است